Anatomické vankúše

Anatomické vankúše

Anatomické vankúše sú typy podhlavníkov, ktorých účelom je zlepšiť kvalitu spánku v jej širšom zmysle. V dnešnej dobe množstvo ľudí trpí bolesťami hlavy, bolesťami krčnej chrbtice, stvrdnutou šijou a podobnými problémami. Bolesti hlavy zväčša úzko súvisia s problémami krčnej chrbtice. Čiastočne sa to dá spájať so sedavým spôsobom života. Zabúda sa však na fakt, že takmer tretinu dňa ľudská hlava a šija odpočíva na vankúši. Nekvalitný vankúš môže problémy so šijou iba zhoršiť. Určite ich nezlepší.

Anatomické vankúše sú tvarované tak, aby vytvárali prirodzenú polohu pre odpočinok hlavy. Podporujú šiju, takže počas spánku sú všetky svaly šije a krku uvoľnené.

Anatomické vankúše sú plnené špeciálnou penou. Táto pena je citlivá na teplotu . Pod vplyvom tepla ľudského tela dochádza k jej mäknutiu a takto sa prispôsobuje hlave. Anatomické vankúše majú tzv. tvarovú pamäť. To znamená, že ich zmena tvaru pod vplyvom teploty ľudského tela je iba dočasná. Po určitom čase nadobúdajú späť svoj pôvodný tvar.

Povrchová tkanina anatomických vankúšov má zvýšenú schopnosť odvádzať pot z pokožky človeka a stará sa tak o pohodlný a ničím nerušený spánok. Tento obal vankúša je odnímateľný a je ho možné bez problémom prať v práčke.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.