Bambusové rolety

Bambusové rolety

Bambus patrí medzi najzaujímavejšie rastliny na svete. Bambus drží svetový rekord v rýchlosti rastu medzi drevinami. Za jeden rok dokáže bambus vyrásť o neuveriteľné tri metre. Takto sa bambus stáva takmer ideálnym stavebným materiálom. Veľmi intenzívne ho využívajú v krajinách, kde  rastie prirodzene. Pri rýchlosti jeho rastu a jeho dostatku je  jeho cena veľmi nízka. Bambus vyrastá v pravidelných článkoch. Každý článok je od dvoch vedľajších článkov oddelený plnou priehradkou. Vo vnútri je dutý.

Bambusové rolety môžu byť vyrobené z tkaniny, ktorá využíva vlákna pochádzajúce z bambusu. Druhou možnosťou je naštiepaný bambus. Bambus sa veľmi dobre pozdĺžne štiepi. Takto možno získať pomerne dlhé a pružné lamely. Nevýhodou bambusového dreva je fakt, že nie je veľmi tvrdé či pevné  a ľahko podlieha skaze a opotrebovaniu.

Bambusové lamely sú veľmi nepravidelné. Toto však pôsobí práve na roletách veľmi zaujímavo. Bambusové rolety  pôsobia veľmi prirodzene a obohacujú bývanie o zriedkavého ducha prírody. Bambusové rolety sú vhodné do všetkých typov domov či bytov, najviac ich však ocenia ľudia, ktorí preferujú prírodné materiály a radi prehliadnu drobné nedostatky týchto materiálov. Bambus sa im za to určite odvďačí osobitou atmosférou v ich dome alebo byte.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.