Bambusové žalúzie

Bambusové žalúzie

Ľudia, čo majú radi prírodné materiály pri zariaďovaní svojho bytu, určite ocenia aj bambusové žalúzie. Bambus má všetky vlastnosti, ktoré  od prírodného produktu takýto ľudia očakávajú. Bambus je nepravidelný, má výrazné žilky a chyby vo svojej štruktúre. Čo je však najdôležitejšie, pôsobí veľmi prirodzene a dokáže dodať miestnosti špecifickú atmosféru plnú prírodného nádychu.

Bambus je drevina, ktorá rastie v tropických krajinách, kde je hojne používaný na konštrukciu obydlí a na výrobu rôznych doplnkov k bývaniu. Bambus je najrýchlejšie rastúca drevina na svete. Za jeden rok dokáže vyrásť až neuveriteľné 3 metre. Vďaka tomuto je bambus ideálnou obnoviteľnou surovinou.

Bambusové žalúzie používajú lamely vyrobené z bambusu. Ich výroba je veľmi jednoduchá, pretože bambusové drevo je veľmi dobre pozdĺžne štiepateľné. Na bambusových lamelách sú pravidelné hrče. To je spôsobené tým, že bambus rastie v článkoch. Články sú duté a sú dlhé približne 30 cm. Navzájom sú oddelené plnou priehradkou a tá je práve príčinou spomínaných hrčí na bambusových lamelách. Tieto hrče však nepôsobia esteticky rušivo, práve naopak. Tieto chyby krásy zdôrazňujú prírodný pôvod bambusu. A to je práve dôvod, prečo si väčšina ľudí volí bambus ako materiál na konštrukciu žalúzií.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.