Dekoračné vankúše

Dekoračné vankúše

Dizajn obývačky alebo spálne sa v súčasnosti nezaobíde bez dekoračných vankúšov. Tento okrasný prvok nájdeme u každého, kto má zmysel pre krásu a necháva to poznať na vlastnom obydlí.

Na trhu je veľký výber dekoračných vankúšov pre sedacie súpravy, postele a kreslá. Väčšina týchto typov nábytku je predávaná s dekoračnými vankúšmi. Tie však nie vždy spĺňajú predstavy a potreby ich kupca.

Dekoračné vankúše by mali vyzdvihovať estetický cit majiteľa domu či bytu. Správne zosúladiť dekoračné vankúše so zvyškom izby však nie je vôbec jednoduché. Často sa stáva, že snaha o krásu prekročí hranicu, a dekorácia sa ocitne v oblasti gýču. Existuje niekoľko všeobecných návodov, ako postupovať pri výbere dekoračných vankúšov. Odporúča sa napríklad, aby vankúše boli farebne identické alebo podobné posteľnej prikrývke či závesom. Všetky vankúše by mali byť rovnakej farby a ich počet by nemal byť veľký. Všetko toto sú však iba odporúčania, ktoré nezaručujú úspech.

Dôležitý je aj výber povrchového materiálu vankúšov. Veľmi obľúbený je najmä satén. Hoci drahší, satén je preferovaný najmä pre jeho hodvábny lesk, ktorý dodáva bývaniu osobité čaro. Podobný dojem môžu vytvoriť aj iné materiály založené na syntetických vláknach. Keďže ide o dekoračné vankúše, zdravotné hľadisko je v tomto prípade až druhoradé.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.