Detské deky

Detské deky

Deka patrí do každej detskej izby. Mimoriadne sa zíde hlavne v izbách s nižšou teplotou, prípadne ako dočasná náhrada paplónu. Detské deky sú predávané aj v špeciálnom vyhotovení, ktoré je určené  do kočíkov.

Detské deky sa od klasických diek líšia veľkosťou a motívom, ktorý je na nich zobrazený. Materiál použitý na výrobu detských diek je rovnaký, aký sa používa na výrobu klasických diek. Najčastejšie je to „fleece“. Ten môže byť jednostranný, obojstranný alebo v kombinácii s bavlnou. Na výrobu diek sa používajú aj umelé vlákna, ako je akryl.

Na trhu sú aj deky pre alergické deti. Tieto deky sú zhotovené zo špeciálnej tkaniny, ktorá sa skladá z vlákien akrylu a polyesteru. Protialergické deky zabraňujú alergickým reakciám, ktoré sú bežné pri „fleesových“ dekách.

Poznáme aj antibakteriálne deky, ktoré svojim zložením limitujú rozvoj baktérií v nich. Takéto deky takisto možno prať v bežnej práčke. Je však potrebné dbať na praciu teplotu, aby sa nezničili antibakteriálne vlastnosti deky.

Detské deky možno kúpiť s veľmi rôznorodými vzormi. Každé dieťa si nájde deku  so svojou obľúbenou rozprávkou postavičkou. V ponuke sú tradiční americkí hrdinovia ako Superman či Spiderman, ale aj hrdinovia klasických slovenských večerníčkov.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.