Detské prehozy

Detské prehozy

Pre kúpu detských prehozov na posteľ platia rozdielne pravidlá či odporúčania ako pri prehozoch pre dospelých. Deti veľmi nezaujíma farebná harmónia koberca či závesov s ich posteľnou bielizňou.  Detské prehozy by mali byť hlavne pútavé pre deti samotné a zároveň bezpečné pre ich zdravie a nenáročné na pranie. Vhodne zvolené prehozy môžu stimulovať rozvoj fantázie u dieťaťa a z dlhodobého hľadiska pomôcť rodičom pri rozvoji osobnosti dieťaťa.

V súčasnosti je ponuka detských prehozov veľmi rozmanitá a je možné vyhovieť chlapcom aj dievčatám. Motívy sú klasické rozprávkové alebo moderné s postavičkami rôznych kreslených seriálov. Detské prehozy sú prispôsobené veľkosti postele dieťaťa. Rozmery sú spravidla 140×200 cm.

Zdravotná bezpečnosť detských prehozov je bezpochyby veľmi dôležitá pre každého rodiča. Dobrou voľbou sú prírodné materiály na povrchu prehozov. Na výplni prehozov až tak nezáleží, navyše nie všetky prehozy majú vnútornú výplň. Zo zdravotného hľadiska je dobré kupovať overenú kvalitu od známeho výrobcu. Odporúča sa podľa možností nekupovať prehozy pochybného pôvodu vyrobené v Číne.

Mnohé deti určite ocenia prehozy na svojich posteliach. Vďaka ním si zjednodušia proces ustielania postele. Zároveň nedochádza počas dňa ku kontaktu posteľnej bielizne z hračkami dieťaťa alebo s dieťaťom samotným. Toto zase zjednoduší domáce práce rodičom.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.