Detské župany

Detské župany

Župany sa objavili v Európe na začiatku 18. storočia. V tom období boli župany úplne doménou mužov. Župany k nám prišli  z východu, konkrétne možno inšpiráciu hľadať v japonských kimonách. K väčšiemu rozmachu županov došlo až v 20. storočí a dnes je župan neoddeliteľnou súčasťou každej rodiny. Otec, mama i deti využívajú tento príjemný spôsob sušenie tela po sprche či po kúpeli.

Väčšina županov sa vyrába z bavlny. Kvalita župana závisí od akosti bavlny a jej gramáže. Dobrý predajca županov vždy uvádza tento údaj. Gramáž sa udáva v gramoch na m², čím je toto číslo väčšie tým je župan lepší.

Poznáme tri základné tvary županov – golierové, kimono a s kapucňou. Deti určite najviac ocenia župany s kapucňou.

Pri kúpe županov pre deti je potrebné myslieť na ich bezpečnosť. Deti sú nevypočítaľné a tak je vhodné, aby župan neobsahoval žiadne nebezpečné časti. Najvhodnejším materiálom pre deti je kvalitná bavlna.

Čo je však pre deti samotné najdôležitejšie je farba a motív županu. Našťastie v obchodoch nájdeme veľký výber, ktorý uspokojí takmer každé dieťa, či už má rado Supermana alebo inklinuje viacej k tradičným rozprávkovým motívom alebo k zvieratkám.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.