Drevené garniže

Drevené garniže

Drevené garniže sa používajú menej často ako kovové. Určite však majú svoj význam. Pre ľudí, ktorí sa snažia ladiť svoj príbytok do prírodných štýlov či farieb, nemá zmysel vešať záclony na kovovú garnižu. Kovová garniža môže pôsobiť veľmi rušivo v prostredí, do ktorého sa esteticky nehodí. Avšak aj s drevenými garnižami to nie je jednoduché. Drevené garniže majú tendenciu vyzerať staro alebo gýčovito, pokiaľ sa nezvládne ich kombinácia so záclonami alebo závesmi.

Drevené garniže, takisto ako kovové, delíme na základe niekoľkých kritérií. Poznáme garniže, na ktoré sa môže zavesiť iba záclona a poznáme garniže, na ktoré je možné zavesiť záclonu a aj závesy. Garniže ďalej delíme podľa počtu tyčí na jedno a dvojtyčové garniže.

Garniže sú v predaji v rôznych materiáloch. Kúpiť si napríklad môžete garniže z buku, orechu, dubu, jelše a iných.

Drevené garniže sa predávajú v súpravách. Každá súprava obsahuje jednu alebo dve tyče, koncovky, ktoré slúžia hlavne na dekoráciu, krúžky a žabky. Koncovky sú spravidla vyrábané  z dreva, krúžky skôr z kovu. Žabky a krúžky je možné kedykoľvek doobjednať, ako náhradné diely.

Pri rozhodovaní medzi drevenými a kovovými garnižami, okrem objektívnym faktorov, hrajú významnú rolu aj dôvody čisto osobné.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.