Drevené žalúzie

Drevené žalúzie

Ako všetky výrobky z pravého dreva aj drevené žalúzie radíme do kategórie luxusu.  Drevo je tradičný a veľmi kvalitný materiál, ktorý pochopiteľne láka ľudí pre svoje vynikajúce vlastnosti. Drevo pôsobí príjemne, prirodzene a je zdravotne vhodné do akýchkoľvek priestorov.

Drevo je jedinečný materiál, ktorý na rozdiel od syntetických produktov nie je pravidelný a nie je dokonalý. Toto je však vlastnosť, ktorá ho robí lákavým. Nepravidelné žilkovanie a drobné chybičky v kráse mu na atraktivite iba pridávajú.

Pri tomto type žalúzií je veľmi dôležitá kvalita materiálu. V ponuke je veľké množstvo druhov dreva použitých na výrobu lamiel. Medzi tie kvalitnejšie drevné hmoty patrí borovica či lipa.

Moderným trendom v bývaní je používanie prírodných materiálov. Často sa tento trend nazýva aj „ekobývanie“.

Keď hovoríme o drevených žalúziach tak sa myslia horizontálne žalúzie. Teda klasické bežné žalúzie, ktoré sa používajú na tienenie obytných priestorov v oknách.

Zákazník si môže vybrať odtieň dreva, ktoré bude použité na lamely. Takto má možnosť dokonale zladiť žalúzie so zvyškom svojho domu či bytu. Nedrevené časti žalúzií sú pri kvalitnejších výrobkov esteticky zladené s drevenými lamelami. Ovládanie drevených žalúzií je identické s plastovými žalúziami, používa sa šnúrka a retiazka.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.