Flanelové obliečky

Flanelové obliečky

Flanel je bavlnená tkanina, ktorá sa líši od klasickej bavlny iba svojou záverečnou úpravou. Flanel je česaný na jednej alebo na oboch stranách. Týmto procesom sa dostávajú jemné vlákna na povrch tkaniny a tak spôsobujú želané vlastnosti flanelu. Týmito vlastnosťami sú najmä jemnosť a hrejivosť. Negatívum, ktoré je spôsobené už spomínaním česaním bavlny, je fakt, že flanel nie je veľmi trváca tkanina. Pri česaní bavlny dochádza k poškodzovaniu štruktúry vlákien a z dlhodobého hľadiska to spôsobuje stratu mechanických vlastností flanelu.

Flanel poznáme najmä z košieľ, avšak tento materiál sa využíva aj pri obliečkach. Tu sa výborne zužitkujú jeho vlastnosti. Jemnosť, mäkkosť a hrejivosť sú vítané vlastnosti obliečok. Flanelové obliečky sa používajú hlavne v chladných zimných mesiacoch alebo v miestnostiach s nižšou teplotou.

K flanelu v obliečkach sa zvyknú pridávať aj vlnené vlákna, ktoré v kombinácii s flanelom tvoria ideálnu kombináciu pre obliečky na zimné obdobie. Vlna zabezpečuje vynikajúcu hrejivosť obliečok.

Na trhu možno nájsť veľkú ponuku flanelových obliečok s charakteristickými flanelovými vzormi, v rôznych farbách vyhotoveniach. Zladenie dekorácie bytu či domu by nemal byť problém. Záleží na fantázii tvorcu interiéru a jeho túžbach po útulnom a príjemnom bývaní.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.