Froté obliečky

Froté obliečky

Pri kúpe obliečky stojí pred každým kupujúcim problém, aký materiál zvoliť, aký materiál je najlepší. Obliečky sa najčastejšie vyrábajú z bavlny, saténu a krepu. Netreba však zabúdať na froté obliečky. Froté, táto tkanina vyrobená zo 100 % bavlny, je veľmi príjemná na dotyk a má výborné termo-izolačné vlastnosti.

Najväčšou výhodou froté obliečok je však fakt, že ich nie je potrebné žehliť. Charakter materiálu je taký, že výrobky z neho sú nekrčivé. Materiál froté je najznámejší z uterákov. Tu sa uplatňuje vynikajúca schopnosť froté absorbovať veľké množstvo vody. Na povrchu má froté charakteristickú slučkovú alebo uzlíčkovú štruktúru. Týmto spôsobom sa darí zväčšiť množstvo bavlny použitej na jednotku plochy. Pri výrobkoch z froté sa odporúča sledovať tzv. gramáž. Tá vyjadruje hmotnosť bavlny použitej na tvorbu 1 m² tkaniny. Príkladom je napríklad označenie 400 g/m². Čím je toto číslo väčšie, tým je froté tkanina kvalitnejšia.

Ako pri všetkých obliečkach je dobré venovať pozornosť aj farbe či motívu na obliečkach. Froté obliečky sú väčšinou jednofarebné bez zložitejších vzorov. V ponuke sú v mnohých farbách, takže zladiť froté obliečku s ostatnými časťami spálne by nemal byť väčší problém.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.