Garniže na záclony

Garniže na záclony

Garniže a záclony patria nerozlučne k sebe. Hoci sa predávajú osobitne, ich vzájomná kombinácia je nesmierne dôležitá pre interiér bytu či domu. Garniže a záclony v obydlí by mali navzájom ladiť, a to farebne štýlovo, materiálovo a podobne.

Väčšina garníž je vyrobených z kovu alebo z dreva. Kovové garniže sú predávané častejšie, pretože majú väčšiu trvanlivosť a mnohé z nich sú teleskopické. Kovové garniže sa predávajú s rôznou povrchovou úpravou. Môžete si vybrať strieborné, zlaté, chrómové alebo iné. Takisto aj drevené garniže kúpite v mnohých prevedeniach. Drevené garniže môžu byť vyrobené z buka, duba a iných známych drevín. Garníže delíme na jednotyčové a dvojtyčové. Jednotyčové sú zvyčajne určené iba na vešanie záclon, zakiaľ dvojtyčové dokážu niesť aj závesy.

Garniže sa predávajú v súpravách. V každom tomto „sete“ nájdete rúrovitú tyč, koncovky, krúžky a žabky. Posledné dve možno kúpiť aj ako náhradné diely.

Funkciou záclon je okrem dekoračnej funkcie hlavne zamedzovať priehľadnosti okien. Každý určite ocení súkromie vo vlastnom byte. Na trhu je množstvo druhov záclon. Nie všetky však možno upevniť na bežnú garnižu. Hlave  moderné druhy záclon, ako sú šnúrkové či panelové záclony, často vyžadujú špeciálnu garnižu.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.