Hello Kitty

Hello Kitty

Hello Kitty je vymyslená postavička, ktorá uzrela svetlo sveta v roku 1974 v Japonsku. Postavičku vytvoril Yuko Shimizu a takmer okamžite s ňou zaujal. Hello Kitty patrí do časti japonskej populárnej kultúry „kawai“. Hello Kitty je japonská mačka s červenou mašľou na hlave. V roku 1976 sa Hello Kitty dostala do USA a neskôr postupne do celého sveta, kde si podmanila množstvo nielen mladých zákazníkov.

Túto japonskú postavičku využívajú v rámci licencie mnohé firmy produkujúce spotrebný tovar. Hello Kitty sa veľmi často používa ako motív bytového textilu pre deti. V ponuke je aj Hello Kitty oblečenie, ktoré má svojich priaznivcov naprieč vekovým kategóriám. Hello Kitty sa stala symbolom mnohých módnych značiek. Nájdeme ju na takmer všetkých módnych doplnkov nevynímajúc magické natáčky, pestré náramky a iné výrobky určené hlavne pre mladšiu generáciu.

Hoci je Hello Kitty fiktívna postava, jej tvorcovia nezabudli vytvoriť jej identitu. Hello Kitty je Londýnčanka, v tomto meste sa narodila prvého novembra. O tejto roztomilej mačičke sa dá zistiť množstvo informácií. Krvná skupina Hello Kitty je tiež známe – A. Jej obľúbeným slovom je „priateľstvo“. Hello Kitty vie piecť vynikajúce koláčiky a má veľmi rada jablkový závin svojej mamy. Hello Kitty má vynikajúci vzťah so svojou sestrou Mimmy. A netreba zabudnúť, že Hello Kitty nie je jej oficiálne meno, to znie Kitty White.

Hoci Hello Kitty nepatrí medzi najpopulárnejšie animované postavičky na Slovensku, ponuka textilu, oblečenia a iných výrobkov nesúcich jej podobizeň je veľmi široká. Každé dieťa určite ocení pekné návliečky na posteľ s usmievavou mačičkou.

V prípade chute sa dozvedieť niečo viac o tomto japonskom výtvore, stačí navštíviť nejaké dobré internetové kníhkupectvo a kúpiť si jednu z množstva kníh o Hello Kitty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.