Japonské steny

Japonské steny

Fantázia a tvorivosť nepoznajú hranice. Interiérový dizajn stále prichádza s novinkami, ktoré obohacujú domy či byty. Globalizácia prináša miešanie tradičných prístupov k bývaniu. Dôkazom toho sú aj tzv. japonské steny, teda prvok v bývaní, ktorý je charakteristický pre Východnú Áziu.

Japonské steny môžu slúžiť ako tieniaci prostriedok, ale  dokážu aj veľmi efektívne rozdeľovať obytný priestor. Tento typ stien sa používa hlavne na rozdeľovanie veľkých priestorov. Takisto tienenie je vhodnejšie pre väčšie okná alebo iné veľké vstupy pre slnečné žiarenie.

V neposlednom rade sa vám vďaka týmto stenám podarí obohatiť vzhľad bytu či domu o veľmi exotický  a netradičný prvok.

Túto exotickosť možno doviesť až k dokonalosti. Vo vašom obydlí si môžete spraviť kúsok Ázie. Na trhu sú japonské steny z typicky ázijských materiálov, ako je ryžový papier či bambus.

Zvyčajne sú však na japonské steny používané bežné textílie alebo farebné plasty. Oba materiály sú nenáročné na údržbu. Japonské steny sú upevnené na strop izby vo vodiacich lištách, po ktorých sa posúvajú. Japonské steny možno jednoducho rolovať pomocou šnúrky. Spodná časť týchto stien voľne visí vo vzduchu. Jej stabilitu v priestore, odolnosť voči pohybom vzduchu zabezpečuje závažie v podobe tyče na spodnej časti.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.