Kovové garniže

Kovové garniže

Z rôznych typov garníž sú to práve kovové garniže, ktoré momentálne dominujú trhu. Kovové garniže sú obľúbené hlavne z dôvodu, že pôsobia v bytovom interiéri zaujímavo, a jednoducho sa kombinujú s moderným nábytkom.

Kovové garniže sa ponúkajú s rôznymi povrchovými úpravami. Najbežnejšie sú strieborné, niklové či zlaté. Garniže sa delia na základe toho, čo bude na nich zavesené. Poznáme teda garniže pre záclony a garniže, na ktoré môžete zavesiť aj závesy. Ďalšie delenie je podľa počtu tyčí. V predaji sú jednotyčové a dvojtyčové garniže. Dvojtyčové zvyčajne slúžia aj na upevnenie závesov.

Garniža sa predáva vo viacerých častiach. Hlavnou časťou je už spomínaná kovová tyč, ktorá môže byť teleskopická alebo obyčajná. Na túto tyč sa pripájajú koncovky, ktorých hlavná funkcia je dekoračná. Vyrobené sú  z kovu. Ďalšou časťou garniže sú držiaky. Vyrobené sú z kovu a pri niektorých garnižiach sú teleskopické, čo umožňuje lepšiu manipuláciu so záclonou či závesom. Medzi najmenšie časti garniže, ale určite nie najmenej významné, patria krúžky a žabky.

Garniže sa navzájom líšia kvalitou povrchovej úpravy a najmä svojim dizajnom, ktorý sa prejavuje hlavne koncovkách garniže. Ľudia, ktorým záleží na estetikom usporiadaní ich príbytkom, by tomu mali venovať náležitú pozornosť.

podnej �8 si�� ��

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.