Lacná posteľná bielizeň

Lacná posteľná bielizeň

Cena posteľnej bielizne závisí od viacerých faktorov. Medzi najvýznamnejšie patria: miesto výroby, značka, kvalita suroviny a použité technológie na spracovanie suroviny a následne na výrobu textílie. Na výrobu posteľnej bielizne sa používa najmä bavlna.

Výrobky z Číny sú spravidla lacnejšie ako výrobky z Európy. Toto platí aj pri rovnakej kvalite. Príčinou sú nižšie náklady na prácu v Číne. Značková posteľná bielizeň je drahšia ako neznačková aj pri rovnakej kvalite. Pri značke sa platí za záruku kvality.

Najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje cenu, je kvalita bavlny. Všeobecne sa dá povedať, že čím je bavlnené vlákno dlhšie, tým je bavlna jemnejšia a príjemnejšia na dotyk. Dlhé bavlnené vlákna sú však zriedkavejšie ako krátke. Z toho vyplýva aj ich vyššia cena. Kratšie bavlnené vlákna spôsobujú, že výrobky z takejto bavlny sa ľahko „žmolkujú“. Kvalitná bavlna sa spracúva rozdielnym spôsobom ako nekvalitná. Odpad z výroby kvalitnej bavlny sa používa na výrobu menej kvalitnej bavlny.

Na kvalitu bavlny majú vplyv aj rôzne nečistoty, ktoré obsahuje priadza. Cenu ovplyvňuje je technológia pletenia a farbenia. Lacná posteľná bielizeň často stráca svoju pôvodnú farbu po niekoľkých praniach. Lacné výrobky majú pomerne často problémy aj so švami.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.