Luxusná posteľná bielizeň

Luxusná posteľná bielizeň

Luxusný zvyčajne znamená drahý. Nie vždy však tomu je tak. Luxusný by mal byť hlavne kvalitný a pohodlný.

Luxus v oblasti posteľnej bielizne pramení hlavne v kvalite materiálu a v jeho spracovaní. Žiadna značka sama o sebe nezabezpečí kvalitu produktu. Dokonca ani názov materiálu vám veľa neprezradí, či je použitý materiál kvalitný.

Často sa spomína, že satén je materiál luxusnej posteľnej bielizne. Áno, satén je spravidla drahší ako iné tkaniny, pôsobí lesklo a je veľmi príjemný na dotyk. Tieto vlastnosti samy o sebe ho však neradia do kategórie luxusu. Na trhu môžeme nájsť kvalitný aj nekvalitný satén. Satén je vyrobený na základe bavlny a jeho kvalita je priamo úmerná kvalite bavlnených vlákien použitých na jeho výrobu.

Toto platí aj pri posteľnej bielizni vyrobenej z klasickej bavlny. Posteľná bielizeň z bavlny môže byť prvotriednej kvality alebo aj veľmi nízkej kvality. Všetko závisí od bavlnených vlákien. Kvalitnejšia bavlna obsahuje dlhšie bavlnené vlákna. Čím dlhšie vlákna, tým je bavlna jemnejšia a príjemnejšia na dotyk. Kvalitná bavlna netvorí „žmolky“ a dlhodobo si zachováva svoje vlastnosti. Bavlna s veľmi dlhými vláknami sa pestuje veľmi zriedka. To znamená, že aj jej cena je omnoho vyššia, ako tomu je pri bežnej bavlne.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.