Matracové chrániče

Matracové chrániče

Kvalitný matrac je investícia na niekoľko rokov. Životnosť matraca závisí od viacerých faktorov, ako je intenzita jeho využívania či kvalita jeho zhotovenia. Matracové chrániče sú jednoduchý spôsob, ako predĺžiť životnosť matraca. Tieto chrániče bránia mechanickému poškodeniu a opotrebeniu matraca. Navyše zlepšujú niektoré kľúčové vlastnosti matraca, ako je napríklad schopnosť sať pot či tepelno-izolačné vlastnosti.

Matracové chrániče zároveň uľahčujú čistenie matracu. äNamiesto toho, aby ste čistili či prali celý matrac, vo včšine prípadov stačí vyčistiť iba chránič. Matracové chrániče sú navrhované tak, aby zamedzil kontaktu nečistôt s matracom.

Matracové chrániče sú tenké pásy rovnakej veľkosti ako matrac. V ich rohoch je pripájací  mechanizmus, s ktorým sa pripevnia na matrac. Inštalácia je veľmi jednoduchá, odnímanie takisto, takže časté pranie matracového chrániča vám nespôsobí žiadne väčšie ťažkosti.

Najčastejšie používaným materiálom na výrobu matracových chráničov je bavlna. Niektorí  výrobcovia sa snažia do bavlnenej tkaniny pridávať umelé vlákna alebo iné materiály, aby zlepšili úžitkové vlastnosti chráničov. Príkladom môžu byť rôzne antimikrobiálne úpravy bavlny. Ich účelom je obmedziť rozmnožovanie baktérií na matraci, pretože matrac predstavuje miesto, kde majú baktérie vytvorené vhodné podmienky na život. Do matracu preniká ľudský pot a zároveň je pravidelne zohrievaný ľudským telom.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.