Moderné záclony

Moderné záclony

Záclony majú za sebou bohatú históriu. Ako každý prvok výbavy domu či bytu prešli rôznorodým vývojom a nevyhli sa mnohým zmenám. Pôvodne záclony plnili iba svoje funkčné účely. Zabraňovali priehľadnosti okna z vonkajšieho prostredia a čiastočne tienili vnútorný priestor obydlí.

Dnes však záclony plnia aj dekoračnú funkciu a sú významným prvkom v interiérovom dizajne. Dávno už neplatí, že všetky záclony sú biele a čipkované. Čoraz väčšie zastúpenie majú farebné záclony, ktoré sa viac hodia do moderného bytu.

Medzi moderné prístupy patria tzv. panelové záclony. Tento typ záclon je tvorený kusom látky, ktorý je priesvitný a rovný. Panelové záclony sú stabilizované pomocou závažia, ktoré sa umiestňuje do spodnej časti záclony. Na opačnom konci záclony je umiestnená železná rúrka, ktorá sa pomocou háčikov umiestňuje na garnižu. Panelové záclony, vzhľadom na ich charakter, možno kombinovať s inými typmi záclon.

Iný moderný typ záclon sú tzv. šnúrkové záclony. Pri tomto type záclon dochádza k spájaniu niekoľkých menších šnúrok do väčších celkovo pomocou malých a silných machových kruhov.

Moderné záclony prichádzajú v najrôznejších farbách a dizajnoch, ktoré by mali uspokojiť každého. Pri praní záclon sa odporúča používať špeciálne vrecko na záclony, aby sa predišlo zbytočnému poškodeniu tkaniny záclon.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.