Obliečky pat a mat

Obliečky pat a mat

Kto by nepoznal dvoch preslávených animovaných majstrov Pata a Mata. Tieto postavičky sa stali legendárnymi. Pôvodne sa kreslený seriál s Patom a Matom volal „A je to!“, neskôr niesol názov po svojich dvoch postavách. Seriál vznikol na začiatku 80-tych rokov a pôvodne bol určený iba pre deti. Pat a Mat si však získal priazeň naprieč vekovým kategóriám. Ich pozitívny prístup k práci, hoci nie vždy úspešný, očaril takmer každého. Deti sa do týchto postavičiek jednoducho zamilovali.

Seriál bol postupne distribuovaný do viacerých krajín a tak sa Pat a Mat stali populárny v Švajčiarsku, Holandsku či aj v exotickom Iráne.

Na trhu sa časom začali objavovať rôzne darčekové predmety s motívmi Pata a Mata. Nakoniec sa tieto nemotorné postavičky dostali aj do spální detí. Výrobcovia obliečok ich začali používať ako dekoráciu obliečok. Tento typ obliečok je medzi deťmi veľmi obľúbený. Pat a Mat je jeden z mála miestnych animátorských výtvorov, ktorý slušne konkuruje svetovým kresleným hrdinom, ako je napríklad Superman či Spiderman.

Detské izby s obliečkami, ktoré na sebe nesú úsmevy Pat a Mata, pôsobia veľmi príjemne a pomáhajú zlepšovať náladu nielen dieťaťu, ale aj jeho rodičom.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.