Paplóny pre alergikov

Paplóny pre alergikov

Posteľ je miesto, kde alergik dochádza  najčastejšie k styku s látkami alebo organizmami, ktoré u neho vyvolávajú nepríjemné alergické reakcie. Vo vnútri domu či bytu sú najčastejšími alergénmi roztoče. Tieto mikroskopické živočíchy sa živia odumretou ľudskou pokožkou a inými odpadovými produktmi človeka. Veľmi dobre sa im darí v rôznych tkaninách, ako sú koberce či posteľná a iná  bielizeň. Pot, ktorý človek vyprodukuje počas spánku, pomáha vytvárať roztočom ideálne prostredie pre ich život a rozmnožovanie.

Proti roztočom však možno účinne bojovať. Jedným z vhodných spôsobov je sťažiť im prežitie v posteli. Okrem chemických prípravkov veľmi pomáhajú aj tzv. protialergické paplóny a vankúše. Väčšina týchto výrobkov však nie je protialergických vďaka svojmu špeciálnemu materiálu, ako sa často ich výrobcovia snažia tvrdiť. Umelé vlákna sú síce lepšie, z pohľadu prežitia a množenia roztočov, ako páperové, avšak stále tvoria vhodné prostredie pre život týchto mikroskopických organizmov.

Hlavná devíza protialergických paplónov je fakt, že ich možno jednoducho prať, a to aj pri vysokých teplotách. Časté pranie je najúčinnejší spôsob boja proti roztočom. Zvýšená teplota prania, v spojení s agresívnym pracím práškom, spoľahlivo likviduje roztoče. Odporúča sa pravidelné pranie paplónov v intervaloch maximálne jeden mesiac.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.