Paplóny z ovčej vlny

Paplóny z ovčej vlny

S príchodom moderných technológií  sa vynárajú aj rôzne protismerné prúdy. Každému sú známe rôzne ekologické organizácie, ktoré sa snažia podporovať prírodné materiály. Iné organizácie upozorňujú na zdravotné výhody prírodných materiálov. Toto všetko ide v prúde zvanom bioprodukty, teda produkty, ktoré sú šetrné nielen k životnému prostrediu, ale aj k miestnym zvyklostiam a kultúre.

Chov oviec prebieha na Slovensku po mnohé stovky rokov. Po páde komunizmu došlo k výraznému útlmu chovu oviec. Dnes však dochádza k renesancii tohto chovu. Tieto zvieratá sa chovajú najmä na mäso. Ovčia vlna je iba vedľajší produkt chovov, keďže ovce je nutné dvakrát do roka strihať.

Ovčia vlna našla svoje uplatnenie aj v paplónoch. Podarilo sa jej to vďaka niektorým výborným vlastnostiam, ktorými oplýva. Ovčia vlna má výborné termo-izolačné vlastnosti. Dokáže veľmi účinne zadržiavať teplo a tak chrániť človeka pred chladom. Navyše ovčia vlna dokáže výborne absorbovať vlhkosť a následné sa jej rýchlo zbavovať. Absorpčná schopnosť ovčej vlny sa v paplónoch prejaví pohodlnejším a pokojnejším spánkom.

Paplóny z ovčej vlny sú odporúčané pre ľudí, ktorí trpia reumou alebo artritídou. Ovčia vlna uchováva kĺby v teplom prostredí  a tak pomáha ich udržať v dobrom stave.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.