Posteľné plachty

Posteľné plachty

Posteľná plachta je nevyhnutnosťou pre každú posteľ. Výrobcovia ponúkajú posteľné plachty vyrobené z niekoľkých materiálov. Najčastejšie sa stretneme s bavlnou, saténom, froté a jersey.

Za najluxusnejší materiál sa vo všeobecnosti považuje satén. Kvalitná bavlna však je drahšia ako bežný satén. Satén má niektoré veľmi príjemné a často žiadané vlastnosti. Je veľmi príjemný na dotyk, ľahký a  na povrchu tvorí špecifický lesk, ktorý dokáže kompletne zmeniť charakter  a pocit zo spálne.

Froté posteľné plachty sa vyznačujú svojou ľahkou údržbou, pretože ich nie je potrebné žehliť. Tento fakt ocenia najmä ľudia, ktorí neradi strácajú čas domácimi prácami, ako je žehlenie.

Posteľné plachty môžu byť napínacie alebo voľné. Napínacie plachty majú po svojom obvode elastickú gumu, ktorá upevňuje plachtu k posteli. Napínacie plachty sú veľmi praktické a pohodlné. V ponuke sú aj nepremokavé plachty, ktoré sú určené najmä pre malé deti. Tieto plachty však neoplývajú veľkou vzdušnosťou. Za týmto účelom je nutné voliť napríklad froté plachty. Tieto plachty nedráždia pokožku a podobne ako ostatné druhy posteľných plách neobsahujú toxické prvky, sú bez PVC a pesticídov. To znamená, že sú vhodné aj pre malé deti, kde zdravotná bezpečnosť stojí na prvom mieste.

Bude vás zaujímať:

  • Vankúše pre deti Vankúše sú mimoriadne dôležité pre kvalitný spánok, ktorý […]
  • Sprchové závesy Sprchový kút je štandardne vybavený  závesom, ktorého […]
  • Detské deky Deka patrí do každej detskej izby. Mimoriadne sa zíde […]
  • Pánske župany Boli to práve muži, ktorí začali ako prví používať župany. […]
  • Dekoračné nálepky Výzdoba a grafické stvárnenie podoby izieb môže nadobúdať […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.