Predložky do kúpeľne

Predložky do kúpeľne

Predložka do kúpeľne plní niekoľko veľmi dôležitých funkcií. V prvom rade predstavuje miesto v kúpeľni, ktoré nie je šmykľavé. Kúpeľňa je miesto, kde niekedy dochádza k veľmi nepríjemným zraneniam. Povrch dlaždíc v kúpeľni vo vysokej vlhkosti vzduchu sa stáva veľmi šmykľavým. Toto v kombinácii s množstvom ostrých hrán a výbežkov v kúpeľni tvorí potenciálne nebezpečenstvo, ktoré je často podceňované. Kvalitná a dostatočne veľká protišmyková predložka do kúpeľne zabezpečí bezpečný pohyb po kúpeľni.

Predložka do kúpeľne má aj dekoratívnu funkciu. Jej farba by mala byť harmonicky spojená s farbami dlaždíc, prípadne im tvoriť estetický kontrast. Voľba farby je plne v rukách majiteľa kúpeľne a jeho predstavách o ideálnej kúpeľni.

Materiály používané na výrobu predložiek  zohľadňujú vlhké prostredie kúpeľne. Najvhodnejšie sú syntetické materiály, ako je napríklad akryl. Tieto materiály neabsorbujú vodu, takže ich údržba je nenáročná a pohodlná. Bavlna môže byť tiež použitá na výrobu predložiek. Jej nevýhodu je fakt, že saje vodu. Oproti umelým vláknam je však ďaleko príjemnejšia na dotyk. Ako doplnkový materiál pri bavlnených predložkách sa používa ženilka.

Predložky do kúpeľne sú vyrábané tak, aby mohli byť prané v práčkach za akýchkoľvek teplôt a následne sušené v sušičkách.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.