Rímske rolety

Rímske rolety

Medzi novinky v bývaní v súčasnosti patria aj rímske rolety. Tento módny trend nevznikol náhodou. Rímske rolety sú veľmi pekný interiérový doplnok, ktorý ocenia najmä ľudia, ktorí majú radi a preferujú moderné a netradičné prístupy k zariadeniu obydlia.

Rozdiel medzi rímskymi roletami a klasickými roletami je v ich rolovaní. Rímske rolety sa totiž nerolujú, ale dochádza k ich skladaniu. Takto sa docieli veľmi zaujímavý efekt, ktorý stojí za veľkou obľubou tohto tieniaceho mechanizmu.

Skladanie rímskych roliet zabezpečuje aj ich menšie opotrebenie. Takto sa výrazne predĺži životnosť tohto typu roliet.

Rímske rolety je možné upevniť kdekoľvek. Najčastejšie sa však upevňujú na steny a na rámy okien. Upevňovanie a celá inštalácia rímskych roliet je pomerne jednoduchá. Mal by ju zvládnuť každý manuálne zručný človek. Problémy môžu nastať v prípade inštalácie rímskych roliet vo veľkom rozsahu do veľkých priestorov. V tomto prípade je vhodné si zavolať niekoho, kto s tým má určité skúsenosti.

Väčšina roliet je ovládaná jednoduchou retiazkou, pomocou ktorej sa rolety vyťahujú. Modernejšie a drahšie verzie je možné ovládať aj pomocou diaľkového ovládania.

Rímske rolety sa skladajú z profilu a  dekorácie. Dekorácie je látka, ktorá sa pomocou suchého zipsu upevňuje na profil.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.