Samolepky na stenu

Samolepky na stenu

Samolepky na stenu sú moderná módna forma tapiet. Tapety sa používali a ešte aj používajú ako náhrada náteru stien. Samolepky na stenu však plnia trochu iný účel.

Moderný dizajn prichádza z času na čas s nejakými novinkami. Hitom posledných rokov sú samolepky na stenu. Moderný interiérový dizajn je minimalistický. To znamená, že sa snaží počet prvkov v byte minimalizovať a vytvárať priestor. Vo vnútornom priestore sa používa iba niekoľko farieb. Často sa potom stáva, že celý byt, spálňa alebo iné izby pôsobia neprirodzene prázdne.

Tento problém sa často rieši modernými maľbami, ktoré sa rozmiestňujú po stenách izieb. Samolepky na stenu sú určitá forma modernej maľby či grafiky, ktorá je na rozdiel od zarámovaného obrazu plne integrovaná do izby. Samolepky tak pôsobia ako súčasť celku.

Samolepky na stenu sú vyrábané zo špeciálnych fólií, ktoré prirodzene priliehajú na rôzne povrchy. Okrem stien je ich možné aplikovať aj na dvere či okná. Časť takýchto samolepiek môže byť úplne priehľadná, takže je možné doslova tetovať steny bytu. Ak sú samolepky spravené profesionálne, v byte či dome pôsobia veľmi dynamicky a posúvajú zmysel bývania až do roviny umeleckej. O to však v modernom dizajne predovšetkým ide.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.