Saténová posteľná bielizeň

Saténová posteľná bielizeň

Pokiaľ vás pri kúpe posteľnej bielizne zaujíma najmä kvalita, mali by ste svoju pozornosť venovať posteľnej bielizni vyrobenej zo saténu. Satén je považovaný za luxusný materiál. Je síce drahší ako klasická bavlna, cenový rozdiel však nie je príliš výrazný.

Satén sa vyznačuje vynikajúcimi vlastnosťami. Je jemný, príjemný na dotyk, nechladí a vytvára príjemný lesk, ktorý dokáže dať izbe nový zaujímavý výraz. Moderný dizajn používa satén veľmi často hlavne pre jeho hodvábny lesk, ktorý pôsobí moderne a dynamicky.

Satén je tkanina, ktorá je spracovaná v atlasovej väzbe. Vyznačuje sa vysokým leskom na lícnej strane. Na tejto strane prevažujú osnovné nite. Satén sa vyrába z priadzí z nekonečných vlákien. Ako vlákno môže byť použitý prírodný hodváb, viskóza alebo syntetické vlákna ako polyamid či polyester. Poznáme však aj rôzne bavlnené satény. Práve tento typ saténu sa používa ako posteľná bielizeň. Kvalitnejší satén (nie z bavlny) sa používa najmä na výrobu spodnej bielizne.

Zvýšená pozornosť sa vyžaduje pri praní saténu. Nevhodnými postupmi je veľmi jednoduché tento materiál poškodiť. Výrobcovia odporúčajú používať pracie prostriedky na jemnú a farebnú bielizeň. Takisto je vhodné obrátiť bielizeň na ruby a prať ju pri maximálnej teplote 40 °C.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.