SCAN Quilt paplóny

SCAN Quilt paplóny

Pri kúpe paplónu každý stojí pred voľbou materiálu, z ktorého by mal byť paplón vyrobený. Každý materiál má rozdielne tepelno-izolačné vlastnosti.  Veľmi dôležitý je aj objem materiálu, ktorý je potrebný na dosiahnutie požadovanej izolácie.

Pri výrobe paplónov sa používajú dva základné materiály – páperie a umelé vlákna. Lepšie tepelno-izolačné vlastnosti má páperie. Paplóny z kvalitného páperia sú však drahšie, ako je tomu pri paplónoch z umelých vlákien, a zároveň sú náročnejšie na údržbu.

Pre mnohých ľudí predstavujú umelé vlákna pohodlnú možnosť. Paplóny z umelých vlákien možno prať v práčke a ich trvácnosť je veľmi dobrá. Takisto sú cenovo prístupnejšie ako paplóny z páperia.

Scan quilt je slovenská firma zaoberajúca sa výrobou paplónov, vankúšov, matracov a iných bytových doplnkov. Veľká väčšina výrobkov Scan quilt je práve z umelých vlákien. Firma pri výrobe paplónov používa škandinávsku metódu, ktorá zaručuje kvalitu a dlhodobú trvácnosť výrobkov.

Scan quilt používa pri výrobe duté polyesterové vlákna, ktoré sú prišívané na povrchový materiál paplónov bez použitia akýchkoľvek lepidlových materiálov. Tento výrobný proces zabezpečuje výborné termo-izolačné vlastnosti a už spomínanú trvácnosť.

Výhodou takéhoto typu vlákien je aj to, že sú vhodné pre alergikov. Scan quilt paplóny z umelých vlákien sú teda protialergické.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.