Sprchové závesy

Sprchové závesy

Sprchový kút je štandardne vybavený  závesom, ktorého úlohou je zabraňovať vode, aby sa dostala mimo sprchového kútu. Táto funkcia je štandardná a nikto sa nad ňou priveľmi nezamýšľa. Kde však je potrebné používať rozum, je vtedy, keď sa snažíme sprchový záves použiť ako dekoračný prvok do kúpeľne.

Záves v sprche by sa mal farebne zladiť so zvyškom kúpeľne, teda s kachličkami či maľbou. Zladiť v tomto prípade znamená nájsť určitú harmóniu kombinácie dvoch farieb alebo použiť dve rovnaké farby. V druhom prípade môžeme hovoriť o stávke na istotu, kedy nemožno toho veľa pokaziť.

Fantázii sa však medze nekladú. Každý sa môže realizovať podľa svojich túžob a svojich predstáv o ideálnej kúpeľni.

Sprchové závesy sa vyrábajú z materiálov, ktoré odpudzujú vodu. Najčastejšie je používaný obyčajný PVC, ktorý je lacný a nenáročný na údržbu. PVC je veľmi jednoduché zbaviť akýchkoľvek nečistôt. Odnímanie sprchových závesov pri väčšine sprchových kútov nie je problém. Finančne náročnejšie môže byť uchytenie takéhoto závesu. Niektoré sprchové kúty sú automaticky vybavené mechanizmom, na ktorý je možné záves prichytiť. V prípade ostatných sprchových kútov je nutné tento mechanizmus ku sprchovému kútu prirobiť, čo nie je veľmi náročné.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.