Súpravy do postieľky

Súpravy do postieľky

Po narodení dieťaťa prichádza stres s nákupom vecí nevyhnutných k jeho životu v novom domove. Zodpovednejší ľudia sú na túto situáciu už dávno pripravení a nemusia riešiť nákupy na poslednú chvíľu.

Súprava do postieľky patrí medzi nevyhnutné veci, bez ktorých sa nezaobíde žiadna mladá rodina. Súprava do postieľky obsahuje všetko nevyhnutné, čo dieťa potrebuje a čo zaručí jeho pohodlnosť a bezpečnosť.

Bežná súprava do postieľky zvyčajne obsahuje vankúš a paplón. Výrobcovia sa snažia ich predávať v antialergických verziách.  V súprave nájdete aj obliečky na paplón a vankúš. Súprava do postieľky obsahuje aj zavinovačku s vložkou, ktorá je zvyčajne odnímateľná. Jej zapínanie je buď na zips alebo na mašľu.

Súprava do postieľky môže obsahovať aj rôzne drobnosti, ako je napríklad úložný priestor pre rodiča, baldachýn či malú podušku.

V niektorých súpravách do postieľky nájdete aj rôzne hračky, ktorých účelom je rozvíjanie vnímavosti dieťaťa a v neposlednom rade jeho zábava.

Hlavne pri hračkách, ale aj pri iných súčastiach súprav do postieľok je potrebné venovať pozornosť materiálom, z ktorých sú vyrobené. Veľmi dôležité sú najmä veci, ktoré sa dostávajú kontaktu s ústami dieťaťa. Hračky by v žiadnom prípade nemali obsahovať PVC. Tu je vhodné sa spoľahnúť na overené značky.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.