Teflónové obrusy

Teflónové obrusy

Teflónové obrusy sú príkladom, kedy sa moderné technológie dostávajú aj do takej oblasti, ako je stolovanie. Tento typ obrusov má vytúženú vlastnosť, o ktorej snívali celé generácie. Tento typ obrusu jednoducho nie je možné zašpiniť. Ani čaj, ani káva a ani víno vám pri používaní teflónových obrusov nespôsobia vrásky na čele.

Teflónové obrusy sa vyrábajú z polyesterových vlákien, na ktoré je nanesená jemná vrstva teflónu. Táto kombinácia dáva materiálu vynikajúce vlastnosti. Teflónový obrus dokáže odpudzovať rôzne tekutiny, dokonca aj olej. Tento typ obrusov nie je nutné prať, stačí prípadné škvrny iba zotrieť. Tieto vlastnosti ocenia najmä reštaurácie a domácnosti, kde dochádza k vysokej záťaži obrusov. Takto sa ušetrí veľké množstvo času a finančných prostriedkov na pranie obrusov.

Nevýhodou je, že takéto obrusy po čase strácajú svoje odpudivé vlastnosti. Je to však možné veľmi jednoducho zvrátiť. Všetko, čo potrebujete spraviť, je prežehliť obrus. Jednoduchým žehlením sa obnovujú odpudivé vlastnosti polyesterových vlákien.

Teflónové obrusy sú na trhu v rôznych tvaroch a s rôznymi motívmi. V špeciálnych prípadoch je ich možné zhotoviť aj na mieru. Teflónové obrusy majú vlastnosti plastových PVC obrusov a navyše nevyzerajú umelo a pôsobia na stole veľmi prirodzene.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.