Vankúše pre deti

Vankúše pre deti

Vankúše sú mimoriadne dôležité pre kvalitný spánok, ktorý následne vedie k dobrému zdravotnému a psychickému stavu jedinca. Dobrý vankúš by mal byť vyrobený zo zdravotne neškodných materiálov, mal by sa dať ľahko prať a mal by byť správne tvarovaný, aby poskytol pohodlný odpočinok hlavne krčnej chrbtici a svalom okolo nej.

Pre vhodné vankúše pre deti platia aj ďalšie kritériá. Detský vankúš by mal byť vyrobený z protialergických materiálov a zároveň by mal účinne odvádzať pot dieťaťa. Hygienické nároky na vankúše pre deti sú väčšie ako na vankúše pre dospelých. Detské imunita je slabšia, preto je dieťa náchylnejšie k rôznym chorobám. Z tohto dôvodu sú detské vankúše vyrobené z materiálov, ktoré umožňujú prať vankúše aj pri vyšších teplotách. Pranie pri 60°C by malo spoľahlivo zlikvidovať väčšinu nebezpečných baktérií.

Vankúše pre deti sú špeciálne šité s ohľadom na správanie detí. Švy sú posilnené, aby nedošlo k úniku výplne a k jej následnej konzumácii či vdýchnutí dieťaťom. Vankúše sú spravidla aj priečne prešívané, aby vnútorná výplň bola fixovaná na jednom mieste. Detské vankúše majú zvýšenú pružnosť a sú ľahšie ako klasické vankúše. Pri detských vankúšoch by sa nemala používať aviváž ani bielidlá.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.