Žalúzie na plastové okná

Žalúzie na plastové okná

Materiály používané na dom či byt sa menia s časom, s nástupom nových technológií a s požiadavkami doby. Plastové okná sú dnes takmer samozrejmosťou. Žijeme v dobe, kedy energie sú drahé a existuje racionálny predpoklad, že naďalej porastú. Preto je výhodné snažiť sa minimalizovať straty energií v dome či v byte. Okná sú významným kanálom, kadiaľ dochádza k úniku tepla z domu.

Plastové okná dokážu znížiť náklady na zimné vykurovanie o desiatky percent. Takto sa môže investícia do nich vrátiť v priebehu niekoľkých rokov. Navyše, plastové okná majú veľkú životnosť a v neposlednom rade sú štýlové a moderné.

Plastové okná, ich profil, sú vyrábané z PVC. Tento profil je vo vnútri vystužený kovovou konštrukciou. Profil plastových okien je tvorený komorami, ktoré zvyšujú tepelno-izolačné vlastnosti okien. Podľa počtu komôr rozlišujeme 3, 4, 5 alebo 6 komorové plastové okná.

Sklo tvorí najväčšiu časť okien. U plastových okien je zvyčajne dvojité. Pri kvalitnejších výrobkoch je vybavené povrchovou fóliou, ktorá chráni sklo pred poškodením, prípadne rozbitím.

Žalúzie sa najlepšie hodia práve na plastové okná, ktoré sú konštruované tak, aby sa na ne dali žalúzie jednoducho a pohodlne upevniť.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.